Historie:
Roku 2006 dostali kluci do užívání pozemek od pana Nováka k budováni tehdejšího “Trial Parku “. Po pár měsících zůstal u budování jen Marek Hořava a Ivan. Bikerů začlo přibývat. Noví bikeři spíš než pomáhat budovat jezdili jen rozumovat a dívat se. Marek Hořava s Liborem Neoralem a Ondrou Štáblem to naštěstí nevzdali a pokusili se bikepark dát do kupy. Za měsíce dřiny jim byla odměnou povedená DIRT JUMP akce. Bikerů však moc nepřibylo a na všechny práce zůstali i nadále pouze Marek s Liborem. Ve dvou se tak velký areál špatně udržuje a tak pozemek začal dál zarůstat. Průkopníkem byl pak Radim Holásek, který se s Markem Hořavou domluvil na postavení malého pumptracku vlastními silami v jenom z koutů areálu. Marek mu nápad schválil. Později se Radimova myšlenka dostala mezi kroměřížské sjezdaře. Společnými silami pak vybudovali malý pumptrack, který měl dva libovolně kombinovatelné okruhy. Na pumptrack začali pravidelně jezdit bikeři a příležitostně i děti z KM i okolí. Areál tak začal opět ožívat což postupně vedlo k přepisu správcovství bikeparku na Petra Macha. To odstartovalo hodiny a měsíce plánování jak celý pozemek lépe využít a přebudovat. Výsledkem plánování bylo rozvržení pozemku do nynější podoby. Pak už jsme jen čekali na konec zimy a budování mohlo začít. Budování našeho areálu je stále více méně na začátku a doufám, že každý komu se náš areál líbí rád pomůže, nebo přispěje na rozvoj areálu. (2014)

 


 

Plány do budoucna:

1) Vytvrzení povrchu dráhy – aby lépe odolával dešťům i riderům
2) Výstavba menšího okruhu v prostřední části, (tzv. dětské sekce)která bude volně navazovat na hlavní okruh pumtracku.
3) Naplnění doskokové ohrady molitanem
4) Další rozšiřování a vylepšování pumptrackové dráhy. Hlavní myšlenkou je volná kombinovatelnost různých lajn , zatáček, vlnek a směrů.

 


 

Obrovská přestavba se konala roku 2014. Celou proměnu financovali kluci z vlastních finančních prostředků a dobrovolných příspěvků. Tímto také děkujeme všem dobrovolníkům z řad rodičů a jezdců, kteří přispěli na rozvoj bikeparku.

Otevírací doba:
Náš BikePark je za příznivého počasí otevřen denně asi od 13:30 až do TMY. V případě zamčené vstupní brány můžete zavolat na jedno z těchto čísel:

Petr Mach ................. 723 204 595
Partnerské weby:
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek